Ohnivý kohout

Dnes máme lunární Nový rok…a máme tu vládce kohouta a vše začíná nově. Zapalujte vonné tyčinky, meditujte si ve své myšlence za štěstí a zdraví v Novém roce.
Kohout je desátým znamením čínského horoskopu a pro rok 2017 k němu připadá oheň.
Tento rok bude velmi hektický. Ponese se v duchu „úklidu před vlastním prahem“. Kohout je typickým příkladem zvířete, který má rád pořádek, spravedlivost a čistý štít. I když má kohout křídla, tak rozhodně nelétá v oblacích, jak by se mohlo zdát, ale drží se spíše při zemi a obhlíží své smetiště. Nesnažte se v tomto roce mířit přehnaně a nuceně vysoko. Unáhlená rozhodnutí nemusí dopadnout dobře.

2. S financemi obezřetně 

Kohout je odjakživa správce a hospodář. Ovšem neznamená to, že okamžitě budete dobrým a pracovitým hospodářem. Dobře si rozvrhněte své finance. Nehrabejte peníze pouze pro sebe, ale snažte se dobře investovat. Investice se netýkají jenom peněz. Buďte opatrní i v oblasti vztahů a přátel. Dobře si promyslete, do koho stojí investovat váš čas a zájem

3. Kohout přináší optimismus

Zatímco rok Opice se nesl v duchu chaosu, nadměrné energie a starostí, tak rok Kohouta přináší klid a optimismus. Možná, že snadněji prokouknete, kdo na vás hraje levárnu a je pokrytec. Kohout přináší větší klid. Kohout je čestné zvíře a nemá rád přetvářku a křivé jednání. Pokud budete jednat s klidem a rozumem, tak dosáhnete skvělých výsledků.

4. Nedávejte si nesmyslná předsevzetí a budete šťastni

Kohout má rád pořádek na svém smetišti a bývá velmi rozvážný a rozumný. Pokud se budete řídit těmito radami, jak se rozhodovat s chladnou hlavou, budete velmi úspěšní. Nedávejte si nesmyslná předsevzetí, která by vás zbytečně brzdila, a bude se vám opravdu dařit.

5. Neplánujte nic nového, dokončete rozplánované věci

Zbytečně se nepouštějte do nových věcí, projektů nebo vztahů. Spíše si dořešte své rozdělané věci, práci či plány. Uvidíte, že s čistým štítem se vám bude začínat mnohem lépe. Nezanechávejte v novém roce za sebou rozdělanou práci. Ovšem dejte si pozor na bezhlavou důvěřivost.
Rok kohouta potrvá od letošního 28. ledna do 15. února příštího roku. Poté převezme vládu pes.